Na dan zlatih knjig, ki ga v Sloveniji že tradicionalno obeležujemo 17. septembra, so prvošolci prejeli v dar slikanico Majde Koren PROTIDEŽEVNA JUHA. Slikanice je Društvo Bralna značka pripravilo s pomočjo podjetja Hofer, SVIZ Slovenije in Javne agencije za knjigo. Učenci so si na ta dan ogledali prostore šolske knjižnice, se pogovarjali o tem, kako si knjige lahko izposodimo, nato pa so s knjižničarko skuhali domišljijsko knjižnično juho, v katero so natrosili ščepec prijaznosti, žlico tišine, liter nasmehov, neskončno knjig in pest pameti. Naslednji dan je na šolskem parkirišču parkirala potujoča knjižnica – bibliobus. Prvošolci so se po stopnicah povzpeli  na avtobus, si ogledali, kako v njem izgleda knjižnica, in poslušali pravljico o kužku, ki se je naučil brati.

Pripravila: Dušanka Štamfelj