V petek, 17. 5. 2024,  smo se družili na večeru v knjižnici. 43 učencev od 6. do 9. razreda, ki so opravili bralno značko v letošnjem šolskem letu, se je zbralo na notranjem dvorišču šole, kjer so se najprej igrali v skupinskih igrah. Sledil je pogovor z ustvarjalcem Sašem Đukićem, ki je napisal kar nekaj besedil za pesmi, ki jih poslušamo preko radijskih valov, kar nekaj scenarijev za filme in oddaje, ki jih gledamo po TV, ter veliko besedil za različne filmske vloge – ena najbolj znanih je mama Manka. Sašo Đukić je učencem pojasnil, da sta za uspeh pomembna izobrazba in veliko trdega dela. Za ustvarjanje raznih besedil pa je priporočal veliko branja, saj si tako polnimo domišljijo in širimo obzorja. Na koncu je učencem podaril CD Mama Manka – Prvih 25.

Sledila je večerja z različnimi picami, po njej pa priprave na igro lov na zaklad. Letošnji lov na zaklad je bil v vzdušju knjižnega junaka Kekca. Učenci so opravljali različne naloge po postajah in na koncu sestavili geslo igre. S tem so si prislužili kokice ter vstopnico za ogled kratkega mladinskega filma z naslovom TISTO DEKLE. Po koncu filma smo se vsi strinjali, da nas je zgodba v filmu spomnila na pomen prijateljstva, spoštovanja in sprejemanja odgovornosti.

S tem se je končal še en lep večer v knjižnici.

Zapisala: knjižničarka Dušanka Štamfelj