Na naši šoli se zavedamo, kako pomembno vlogo ima branje v naših življenjih. Branje nas uči, razsvetljuje, opogumlja, spodbuja in nas povezuje. Ker želimo, da nas branje povezuje tudi na naši šoli, smo pristopili k skupinskemu branju. V septembru in oktobru vsi učenci in učitelji naše šole beremo knjige kar med poukom, vsak teden pri določenih šolskih predmetih. Na ta način bomo obeležili Nacionalni mesec skupnega branja, ki poteka od 8. septembra do 9. oktobra 2022.

Prav tako smo tradicionalno začeli z Bralno značko , in sicer 17. septembra, na dan zlatih knjig, ko obeležujemo dan rojstva in smrti Franceta Bevka. Ta je nekoč zapisal, da je dobra knjiga, zlata knjiga. Ob tej priložnosti so prvošolčki v dar prejeli slikanico z naslovom Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib pisateljice Ide Mlakar Črnič.

Pripravila: knjižničarka Dušanka Štamfelj