V četrtek, 15.9.2022, smo v okviru mednarodnega projekta V jati z drugačnimi obiskali PP Novo mesto. Povabili so nas uporabniki VDC Novo mesto in njihovi gostje iz Avstrije.

Sodelujoči učenci so člani krožka RK naše šole, ki so bili v lanskem šolskem letu zelo uspešni.

Obisk PP je bil zelo zanimiv. Pokazali so nam delovne pse, ki znajo poiskati različne droge in eksplozive. Policist, pasji vodnik, nam je lepo predstavil kako poteka šolanje takšnih psov, načine sodelovanja in kaj vse znajo.

Nato smo si ogledali policijsko konjenico, dva bela lipicanca in njihova vodnika. Pokazali so nam opremo, ki jo potrebujeta konj in policist.

Videli smo tudi  notranjost policijske postaje Novo mesto, delovno opremo, službena vozila, motorje.

Na koncu smo se srečali še s celicami za pridržanje oseb. Izgledale so kot pravi zapor in bile kar malo strašljive. Žalostno je bilo slišati, da so večino časa polne.

Bil je lep dan. Učenci so se v prijetnem okolju srečali osebami, katerih življenje poteka na nekoliko drugačen način kot smo ga navajeni mi.

Pripravila: Katarina Kulovec Ulčnik