Spoštovani starši.

Obveščamo vas, da bo nujno varstvo otrok od 1. do 5. razreda in sicer SAMO za otroke, katerih starši boste morali še naprej opravljati svoje delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah, potekalo v Vrtcu Krkine lučke pri OŠ Vavta vas.

DOVOLJENA IZJEMA JE LE NUJNO VARSTVO OTROK. Le to je organizirano za otroke, katerih starši bodo nujno potrebovali varstvo, ker bodo dolžni še naprej opravljati svoje delo. Organizacija nujnega varstva se dogovori izključno na nivoju posamezne občine, z županom, poveljnikom Civilne zaščite in ravnateljem šole.

Nujno varstvo otrok starši izkazujejo s pisno izjavo delodajalca, da starši opravljajo delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah. Obrazec izjave bo na voljo v naslednjih dneh. Za nujno delo se šteje, kjer oba starša otroka opravljata delo bodisi v zdravstveni panogi, vojski, policiji, civilni zaščiti, komunali, trgovini z živilskimi izdelki ali v drugih službah, ki so pomembne za oskrbo prebivalstva.

Za nujno varstvo v tem primeru ne veljajo niti Zakon o osnovni šoli niti ostali predpisi, ki urejajo dejavnost osnovnošolskega izobraževanja, saj gre za okoliščine višje sile. Zagotovljeni morajo biti prostori in oprema, ki zagotavljajo varnost otrok, varstvo pa lahko zagotavljajo strokovni delavci in v skrajnem primeru tudi drugi delavci, za katere to delo odredi ravnatelj vrtca.

EDINI POGOJ, DA SE LAHKO OTROK VKLJUČI V NUJNO VARSTVO JE, DA JE OTROK POPOLNOMA ZDRAV IN NE KAŽE ZNAKOV BOLEZNI.

Odgovorni za nujno varstvo bo otroka sprejel pred vrtcem, mu predhodno izmeril temperaturo, delo pa opravljal v skladu z navodili NIJZ in uporabljal vso zaščitno opremo (masko, rokavice, razkužila,…). V primeru vidnih znakov okužbe se izmeri temperatura tudi staršem.

V primeru, da bo vrtec odprt zaradi  nujnega varstva, bo edini vhod v vrtec možen skozi zadnji vhod vrtca pri skupini Miške. Delovala bo le ta skupina, prehod skozi vrtec ne bo mogoč. Zaradi ukrepov preprečevanja in združevanja ljudi, tudi šolska kuhinja ne bo delovala. Tako bo odgovorni za otroke poskrbel kolikor bo to mogoče (topel čaj, prigrizki), vse ostalo se bomo dogovorili individualno.

V primeru, da nujno varstvo potrebujete, se do jutri, 14. 3. 2020, do 13.00 ure ravnateljici Sabini Erjavec  na mail: sabina.erjavec@os-vavta-vas.si.

Vse ostale informacije prijavljenim glede organizacije varstva, boste dobili po elektronski pošti.

Sabina Erjavec